Καταγράφουμε ήδη το πρώτο θύμα της σημερινής θεομηνίας. Πριν απο λίγο βρέθηκε μια γυναίκα γύρω στα 45, πνιγμένη από τα νερά ποταμού κοντά στη γέφυρα Παστίδας Μαριτσών.Τα στοιχεία της γυναίκας μέχρι στιγμής δεν ε΄χουν γίνει γνωστά. Ήδη με το ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ μεταφέρεται στο Νοσοκομείο.Η γυναίκα δεν εχει καμία σχέση με την δασκάλα που αγνοείται. Mάλιστα όπως πληροφορηθήκαμε φορούσε γαλότσες. Πιθανολογέιται οτι΄ίσως μεταφέρθηκε απο άλλη περιοχή απο την ορμή του νερού...